Veřejné fórum pozvánka
V úterý 16.6. vás zveme na Veřejné fórum
Zanikne komunita pod Sněžkou?
Panelová debata s odborníky, starosty a hosty o budoucnosti Krkonoš
Krkonoše se mění rychleji než kdy dřív. Přibývá apartmánů, ubývá trvalých obyvatel. Turismus sílí, ale místní komunity slábnou. Zima se zkracuje, infrastruktura nestíhá a obce hledají rovnováhu mezi životem, podnikáním a ochranou přírody.
Přijďte diskutovat o tom:
- Jak udržet kvalitu života a veřejného prostoru v horských obcích?
- Proč mizí trvale žijící obyvatelé?
- Jak apartmánová výstavba mění horské obce?
- Jakou roli mají obce, stát i KRNAP a místní komunita?
- Jaký turismus Krkonoše potřebují?
- A dokážeme ještě udržet v horách živou komunitu?
Debatující hosté jsou odborníky na: regionální rozvoj, turismus, architekturu a urbanismus, ekonomiku obcí, ochranu přírody, zástupci obcí a místních komunit:
Ing. Bronislav Patočka, místostarosta Rokytnice n. Jizerou
Ing. arch. Josef Smutný, Krkonošská cena za architekturu
Mgr. Lucie Potůčková, starostka Mladých Buků
Alena Purmová, starostka Černého Dolu
Zástupce podnikatelské sféry
Zástupce ochránců přírody
Součástí večera bude otevřená diskuze s veřejností. Budoucnost Krkonoš se netýká jen politiků nebo developerů. Týká se všech, kteří v horách žijí — i těch, kteří sem přijíždějí.
Komentáře k článku
Bohužel
Komentáře jsou pouze pro přihlášené